Aktuality
Najbližší program
_________________________
O nás
_________________________
Exkurzie + Vstupné
Pre školy
_________________________
Odborná činnosť
AKTUÁLNA OBLOHA
Súhvezdia
_________________________
Povinné informácie


Hudba
Každý posledný štvrtok v mesiaci sa vo hviezdnej sále predstavuje jeden z našich hudobných, relaxačných alebo cestopisných programov.

YES (70 min.)
Hudobne vzdelanejším návštevníkom určite nie je neznáma hudobná skupina YES, ktorá začiatkom 70. rokov definovala jeden zo základných kameňov hudobného smeru zvaného Artrock, vychádzajúc z kvetinového odkazu predchádzajúcej dekády. Vychutnajte si unikátnu symbiózu virtuóznych hudobníkov, zoznámte sa s textami ich najslávnejších skladieb a oddajte sa podmanivým diapozitívom na hviezdnom pozadí, ktoré Vás zoberú na cestu mimo reality všedných dní...

PINK FLOYD (75 min.)
Ak máte chuť stráviť čas v spoločnosti kvalitnej hudby a pripomenúť si, či dozvedieť sa viac o legendárnych 60. rokoch a psychadelickej kultúre na pozadí príbehu jednej z najvplyvnejších a najoriginálnejších hudobných skupín, určite si nenechajte ujsť program Pink Floyd. Biografické pásmo podfarbené výberom toho najlepšieho z ich diskografie sprevádzajú preklady hudobných textov a náladové obrázky umocňujúce magickú atmosféru diel ako The Wall, Animals, či Dark Side Of The Moon...

FRANK ZAPPA (65 min.)
Fenomén tvorivosti, je program, ktorý Vás zoznámi so životom a tvorbou asi najinvenčnejšieho rockového hudobníka v dejinách. Meno Frank Zappa môže byť s čistým svedomím použité ako synonymum pre hudobnú kvalitu. V programe sa oboznámite okrem rockovej tvorby i s jeho symfonickou hudbou. Zaujímavosťou iste bude pohľad na dianie v Československu tesne po zamatovej revolúcii, v ktorom i Frank Zappa zohral istú úlohu.

VANGELIS (60 min.)
Milovníci kvalitnej hudby iste ocenia podrobný pohľad do “kuchyne” klávesového mága a osobitého gréckeho hudobného skladateľa - VANGELISA. Program Vangelis - hudobník bez obmedzení vás prevedie životom a pestrou hudobnou kariérou jedného z najoriginálnejších a najvplyvnejších umelcov 20. storočia.

MIKE OLDFIELD (65 min.)
Jedna z najzaujímavejších postáv art-rockovej a populárnej hudby 20. storočia. Nesmrteľnú slávu si získal už ako mladík debutom Tubular Bells. O jeho zaujímavej osobnosti i plodnej skladateľskej dráhe rozpráva ďalší zo série hudobných programov s podtitulom "Majster tisícich plejbekov".

DEŽO URSÍNY (80 min.)
Dramaturg, hudobník, filmár, charizmatická a neviditeľná postava slovenskej rockovej scény, kontroverzná osobnosť začínajúca v beatlesáckom opojení počiatku 60-tych rokov, neskôr mapujúca prvé pevniny slovenského artrocku a v neskoršej tvorbe nachádzajúca svoju stabilnú cestu na dve desaťročia v unikátnom hudobno-poetickom spojení s majstrom slova Ivanom Štrpkom.

PRÍPAD SALVADOR DALÍ (50 min.)
Ak Vás zaujíma výtvarné umenie a osobnosti, ktoré výrazne ovplyvnili jeho vývoj, prijmite pozvanie na program Prípad Salvador Dalí, o jednom z najkontroverznejších maliarov v histórii. Množstvo zaujímavých informácií o búrlivom živote tohto "enfant terrible štetca", "virtuálna galéria" a hudobný sprievod pozostávajúci z jazzových, symfonických a elektronických skladieb Vám dáva jedinečnú príležitosť vychutnať si cca 80 diel tohto španielskeho velikána v netradičnom prostredí planetária.

DOTYKY HRÔZY H.R.GIGERA (40 min.)
Ak sa chcete príjemne báť v spoločnosti jedného z popredných súčasných výtvarníkov, predstaviteľa surrealizmu a hyperrealizmu, autora stvárnenia mimozemskej fauny svetoznámych sci-fi filmov Votrelec - Švajčiara H.R.Gigera, pozrite si program Dotyky hrôzy. Program ideálne dopĺňa temná elektronická a avantgardná hudba rôznych autorov.

JEAN MICHEL JARRE (50 min.)
Jean Michel Jarre - jeden z priekopníkov avantgardnej syntetizérovej hudby známy gigantickými audiovizuálnymi show, je ďalším z neprehliadnuteľných hudobníkov, ktorých vám predstavujeme v sérii hudobných a relaxačných programov. Zoznámte sa s jeho netradičnou hudbou a hviezdnou hudobnou kariérou.