Aktuality
Najbližší program
_________________________
O nás
_________________________
Exkurzie + Vstupné
Pre školy
Pre verejnosť
_________________________
Odborná činnosť
AKTUÁLNA OBLOHA
Súhvezdia
_________________________
Povinné informácie


 
Pravidelný večerný program v júni
Náš pravidelný program "Večery pod hviezdnou oblohou" prezentujeme každý piatok so začiatkom o 20:00 h. V mesiaci jún uvidíte vo hviezdnej sále tieto programy:Po ich skončení nebude chýbať ani prehliadka aktuálneho diania na nočnej oblohe v planetáriu a v prípade priaznivého počasia, aj možnosť pozorovania skutočnej oblohy ďalekohľadom so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Viac informácii o najbližšom dianí u nás sa dozviete v časti o našom aktuálnom programe.
 
Letná výstava v našich priestoroch

Srdečne vás pozývame do našich priestorov na prehliadku výstavy venovanej vývoju dobývania vesmírneho priestoru pod názvom POZVALI NÁS DO VESMÍRU. Organizované skupiny aj jednotlivci majú možnosť prezrieť si výstavu v pracovných dňoch od 08:00 h do 16:00 h alebo pred začiatkom niektorého z našich pravidelných programov.

V prípade záujmu môžete využiť možnosť prehliadky výstavy aj so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka v dĺžke trvania cca 20 minút. V takom prípade je potrebné zaplatiť 0,50 €/osoba.
Tešíme sa na vašu návštevu
 
Dopravné obmedzenie v Žiari nad Hronom
Upozorňujeme našich návštevníkov, že v súvislosti s cyklistickými majstrovstvami SR a ČR, ktoré sa uskutočnia v dňoch 22. - 25. júna 2017 v Žiari nad Hronom, prebehnú v týchto dňoch v meste výraznejšie dopravné obmedzenia. Viac podrobností o ich priestorovom a časovom rozsahu sa dozviete zo správy organizátorov pretekov.
 
Detský program
V cykle PLANETÁRIUM DEŤOM, uvádzanom vždy v posledný piatok v mesiaci, pokračujeme tento mesiac 30. júna 2017 o 18:00 h programom, ktorý je venovaný školákom (5.-6. ročník ZŠ). Názov programu pre deti vo hviezdnej sále je NA MESIAC A EŠTE ĎALEJ... V druhej časti, v prípade priaznivého počasia, môžete so svojimi ratolesťami pozorovať oblohu prostredníctvom astronomického ďalekohľadu.

Viac informácii o dianí u nás sa dozviete v časti o našom aktuálnom programe.